تبلیغات
یار مهدی - اجلاس سران
 
یار مهدی
دوشنبه 6 شهریور 1391

پیشنهادهای جدید فرهنگی ایران در اجلاس سران غیرمتعهدها ارائه می شود

'سید محمد حسینی' شامگاه چهارشنبه درآیین اختتامیه كنفرانس بین المللی علمی جنبش عدم تعهد ابراز امیدواری كرد كه میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین اجلاس بین المللی جنبش عدم تعهد نقطه عطفی در تاریخ این جنبش بوجود بیاورد.

وی تصریح كرد: باید از ظرفیت اعضای جنبش عدم تعهد در تحولات جهانی استفاده كرد.

عضو كابینه دولت دهم به حضور فعال ایران در جنبش عدم تعهد اشاره كرد و گفت: امروز اصول مترقی جنبش عدم تعهد می تواند برای ما مفید باشد و اگر در سطح جهانی مورد توجه قرار بگیرد بطور یقین مثمر ثمر خواهد بود.

حسینی در ادامه حمایت از فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران ، مخالفت با نژاد پرستی ، حمایت از اجرای قطعنامه 598 و محكومیت شدیدحمله ناجوانمردانه به هواپیمای مسافربری در خلیج فارس را از نكات مثبت جنبش غیرمتعهدها عنوان كرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر اینكه جمهوری اسلامی ایران به معنای واقعی غیر متعهد است، اظهار داشت: ایران به معنای واقعی هزینه عدم تعهد به قدرت های زورگو را پرداخته و به همین دلیل این قدرت ها برای كشورمان محدودیت های فراوانی از قبیل تحریم ها و تهدیدها را بوجود آورده اند.

عضو كابینه دولت دهم جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: ملت مسلمان ایران هیچگاه در مقابل آمریكا و دیگر قدرت ها سر تعظیم فرود نخواهد آورد.

حسینی با بیان اینكه غربی ها قطعا از برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در ایران ناخرسند خواهند شد، اظهار داشت: آنها درصددند جمهوری اسلامی ایران در تحولات جهانی نقش آفرینی نكند اما در این برهه زمانی ما باوجود همه تهدیدها و تحریم ها و زورگوئیهای دشمنان ، بر آنها پیروز شویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مطرح كردن پیشنهادات فرهنگی و هنری در اجلاس شانزدهم سران عدم تعهد در تهران خبر داد و گفت: كشورمان هرگاه در عرصه جهانی پیشنهاداتی را مطرح كرده همواره مورد توجه دیگر كشورها قرار گرفته و تصور می كنم برگزاری این اجلاس هم بتواند حیثیت و اعتبار ایران را در عرصه جهانی به منصه ظهور برساند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره میزان حضور میهمانان از كشورهای عضو در اجلاس علمی غیرمتعهدها گفت: این كنفرانس مقدماتی در فرصت كوتاهی انجام شد، و با توجه به محدودیت زمان برای فراخوان مقالات چندان نمی‌توان انتظار زیادی از این كنفرانس داشت.

حسینی با بیان اینكه پیش از اجلاس سران، كنفراسی در سطح كارشناسی برگزار می‌شود، اضافه كرد: در عین حال مقالاتی كه به این كنفرانس رسیده تعداد قابل توجه است و از نتایج این كنفرانس به خوبی می توان استفاده كرد.

در ادامه این مراسم یا حضور'سید محمد حسینی' وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و 'علی سعیدلو' معاون امور بین الملل ریاست جمهوری از چند جلد كتاب از جمله فصلنامه علمی – پژوهشی پژوهش‌های روابط بین‌الملل، ویژه نامه كنفرانس علمی بین‌المللی عدم تعهد،جنبش عدم تعهد به روایت اسناد،مجموعه سخنرانی های دكتر احمدی نژاد رئیس جمهوری در اجلاس سران و وزرای امورخارجه كشورهای عضو عدم تعهد رونمایی شد.

همچنین تمبر نخستین كنفرانس علمی بین‌المللی رونمایی و از برگزاركنندگان این كنفرانس به همراه مقالات برتر تجلیل شد.نوع مطلب :
برچسب ها :

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی