تبلیغات
یار مهدی - فردای منطقه به برکت قیام ملت ها به مراتب بهتر از امروز خواهد بود
 
یار مهدی

فردای منطقه به‎بركت قیام ملت‌ها به‎مراتب بهتر از امروز خواهد بود

رهبر معظم انقلاب تأكید كردند: فردای منطقه به‎بركت همت و حركت ملت‌ها در راه اسلام به‎مراتب از امروز منطقه بهتر خواهد بود.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از كارگران سراسر كشور، پیشرفت را سرنوشت روشن و قطعی كشور خواندند و با اشاره به جایگاه و شأن بسیار بالای كارگران در اسلام و منطق عقلایی، افزودند: پایبندی همه بخش‌های دولتی و غیردولتی و مردم به الزامات سال جهادی اقتصادی منجر به جهش در ایران بزرگ و سرافراز خواهد شد.

در این دیدار كه در آستانه روز جهانی كارگر برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامی از منظر منطق عقلایی عنصر كار و كارگر را حلقه بی‌بدیل و بسیار مهم تامین نیازهای حیاتی فرد و جامعه برشمردند.

ایشان در تبیین بیشتر جایگاه كار و كارگر افزودند: شأن كارگر در اسلام از منطق عقلایی نیز بالاتر است چرا كه اسلام كار كارگر را عبادت و عملی صالح می‌داند و نبی مكرم بر دست كارگر به عنوان دستی كه آتش به آن نمی‏رسد، بوسه می‌زند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نقش جامعه كارگری در به ثمر رسیدن مبارزات ملت با رژیم ستم‎شاهی، افزودند: در اوایل انقلاب نیز عوامل و عناصر چپ آن‎روز یعنی كمونیست‌ها خیلی تلاش كردند جامعه كارگری را مقابل اسلام و نظام قرار دهند اما كارگران صدای دین را صدای آشنا و مطلوب خود دانستند و مقابل این توطئه ایستادند.

رهبر انقلاب اسلامی شركت وسیع كارگران در دفاع مقدس و بعد از آن حضور در میدان كار، تلاش و پیشرفت را نشانه‌هایی از تعهد عمیق جامعه كارگری به اسلام، انقلاب و ایران برشمردند و خاطرنشان كردند: كارگر باغیرت و باشرف ایرانی كار خود را پیكار و مبارزه می‌داند و با كار مبتكرانه و مجدّانه مبتنی بر ذوق و استعداد ایرانی با دنیای استكبار و كسانی كه ركود و سقوط اقتصادی كشور را دنبال می‌كنند مبارزه و مقابله می‌كند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه این دیدار، سیاست كلی نظام و مسئولان را ایجاد همدلی و صمیمیت میان عناصر دخیل در مقوله كار دانستند و در عین حال خاطرنشان كردند: البته كسانی در كشور هستند كه به كارگران ظلم می‌كنند و حقوق آنان را نادیده می‌گیرند اما سیاست كلی نظام اسلامی همدلی و همفكری كارگر با كارفرما و دستگاه‌های مسئول است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات مهم دولت برای بهبود مسائل جمعه كارگری افزودند: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام كرد كه جامعه كارگری از جوامع برخوردار بهره مند كشور شود.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به سال جهاد اقتصادی افزودند: دشمن ضمن ادامه تلاش خود در عرصه‌های فرهنگی، امنیتی، سیاسی و دیگر عرصه‌ها مبارزه با اسلام جمهوری اسلامی را عمدتا بر روی اقتصاد متمركز كرده تا میان مردم و نظام شكاف ایجاد كند و به همین علت باید با تمام توان و با تكیه بر اخلاص فهم و بصیرت به مبارزه و جهاد با دشمن شتافت.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر مسئولیت همه بخش‌های دولتی، خصوصی و مردم در سال جهاد اقتصادی جامعه كارگری را به اتقان در كارها فراخواندند و افزودند: كار را باید محكم، دقیق و درست انجام داد.

ایشان ارتقای كیفیت كالاهای ایرانی را از دیگر مسئولیت‌های جامعه كارگری و كارآفرینان دانستند و خاطرنشان كردند: باید كاری كنیم كه كالاهای داخلی در نظر مصرف كننده ایرانی و غیرایرانی كالایی مطلوب، بادوام و زیبا باشد. كه البته دستگاه‌های دولتی باید پیش نیازهای تحقق این هدف از جمله آموزش مهارت‌های مختلف را تأمین كنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تلفیق هنر و توانایی ایرانی را زمینه ساز تقویت كیفیت تولیدات داخلی برشمردند و افزودند: برخی محصولات داخلی دارای قدرت رقابت وبرخی دیگر به مراتب بهتر از كالاهای مشابه خارجی هستند كه باید این ویژگی را به تمام كالاهای تولیدی، خوراكی، پوشاكی و مسائل زندگی تأمین داد.

ایشان در همین زمینه فرمودند باید در عرصه كالاهای برتر در دخل كشور را به همت كارگران و مهندسان و عرصه دیگر برای تجلی شعار "ما می‌توانیم " تبدیل كنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عده ای كه مصرف كالاهای خارجی را نوعی تشخص و برتری می‌پندارند افزودند: دلبستگی به تولیدات بیگانه و بی اعتنایی به تلاش كارگران ایرانی بیماری و عادت بدی است كه پول و ثرورت كشور را به جیب كارگری خارجی سرازیر می‌كند.

معظم‌له فرمودند: در سال جهاد اقتصادی به نظر من یكی از قلم‌های مجاهدت اقتصادی مردم این است كه سراغ كالاهای داخلی و ساخت داخل بروند.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان كردند: كالای ساخت داخل باید قانع‌كننده باشد. باید دوام، استحكام و مرغوبیتش طوری باشد كه مشتری را قانع كند، این هر دو در كنار هم یك كار لازم و واجبی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه تصریح كردند: البته مسائلی كه باید مسئولان كشور انشاءالله با همت دنبال كنند؛ مسائل متعددی در زمینه سال جهاد اقتصادی است. مسئله اشتغال بسیار مهم است، كارآفرینی، پرداختن به زیرساخت‌های اقتصادی در سراسر كشور بسیار مهم است.

رهبر معظم انقلاب بخش پایانی دیدار با كارگران را به مسائل منطقه و ناكامی دشمنان در مقابل ایران اختصاص دادند.

ایشان با یادآوری تلاش مستمر دستگاه‌های ضدبشری استكبار برای ضربه‌ زدن به جمهوری اسلامی افزودند: امروز دستگاه‌های استكبار و دستگاه‌های ظلم، دستگاه‌های ضد بشر، دستگاه‌هایی كه در دنیا در میان ملت‌شان رسوا شده‌اند در مقابل جمهوری اسلامی صف بسته‌اند برای اینكه بتوانند به نماد عظمت و شرف اسلامی انسانی ضربه بزنند و نگذارند این انقلاب الهام‌بخش دیگران باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه بیان داشتند: آنان همه تلاش خود را می‌كنند و نتیجه آن این است كه هیچ نتیجه‌ای از تلاش خود نمی‌گیرند. خواستند ملت ایران را منزوی كنند ولی برعكس شد. خداوند متعال طوری پیش آورده است كه امروز ایران در این منطقه در صدر نگاه‌های ملت‌ها قرار گرفته است.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان كردند‌: با این انقلاب‌های مردمی و سلسله قیام‌های پرعظمت و پرطنطنه كشورها، ایران بیش از همیشه در سر زبان‌هاست و مورد توجه است و مورد اهتمام و احترام است.

ایشان در همین زمینه تأكید كردند: فردای منطقه به بركت همت و حركت ملت‌ها در راه اسلام و به مراتب از امروز منطقه بهتر خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ناكامی دشمنان و توفیق روزافزون ملت ایران را نشانه صدق وعده‌های الهی دانستند و افزودند: ملت و دولت و مسئولان ایران با یاد خدا و در راه خدا به تلاش و حركت خود ادامه می‌دهند و پروردگار كریم نیز فضل و رحمت خود را همواره نصیب این ملت خواهد كردنوع مطلب :
برچسب ها :

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی